Δευτέρα 24 Ιανουαρίου: Σε 155 σημεία θα πραγματοποιήσει ο ΕΟΔΥ δωρεάν rapid tests

by Expertnews.gr

 

Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.

 Αναλυτικά τα σημεία: 

  • Δ. Αμαρουσίου, Σταθμός ΗΣΑΠ Μαρούσι, 09:30-15:00
  • Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
  • Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
  • Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
  • Δ. Περιστερίου, Δημοτικά καταστήματα – γραφεία Ερυθρού Σταυρού έναντι της πλατείας Δημαρχείου –στάση «Μετρό Περιστέρι», 12:00-18:00
  • Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
  • Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
  • Δ. Διονύσου, Πεντζερίδου 3, πολιτιστικό κέντρο του Αγίου Στεφάνου, 09:30-15:00
  • Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος και Παγκάλου, (απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 11:00-17:00
  • Δ. Πετρούπολης, ΚΑΠΗ Πετρούπολης, Δωδεκανήσου και Κρήτης, 09:30-15:00
  • 1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
  • 2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
  • 3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
  • 4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
  • 5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
  • 6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
  • 7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
  • Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 12:00-19:00.
  • Δ. Πυλαίας, Α ΚΑΠΗ Πυλαίας, Πολυτεχνείου 11, 09:30 – 15:00.
  • Δ. Θέρμης, ΚΑΠΗ Θέρμης, Ιασωνίδου 19, 09:00-15:00
  • Δ.Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου Λαγκαδά, 09:30 – 15:00.
  • Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00
  • 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 10:30-13:30
  • Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 10:30-13:30
  • Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
  • Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
  • Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, Μεσολόγγι, 08:30-14:30
  • Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
  • Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
  • Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Δημητρίου, 08:30 – 13:00
  • Άνδρος, Κ.Υ. Άνδρου, 09:00- 17:00
  • Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
  • Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
  • Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-15:00
  • Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, 8:00-14:00
  • Άρτα, Κέντρο Υγείας (ISO BOX), 09:00-15:00
  • Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 09:00-15:00
  • Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
  • Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, 09:00-15:00
  • Αχαΐα, Πάτρα, ΑΤΕΙ Πατρών, Μεγάλου Αλεξάνδρου 219, 09:00-16:00
  • Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, 09:00-15:00
  • Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1, 08:30-13:45
  • Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 09:00-15:30
  • Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
  • Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
  • Έβρος, Παλιό νοσοκομείο, Δήμητρας 19, 09:00 – 15.00
  • Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 – 16.00
  • Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
  • Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμάνι, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:30 – 15:00
  • Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00 – 15:00
  • Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00
  • Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ,09:00-15:00
  • Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
  • Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο, 09:00-14:30
  • Ηλεία, Λεχαινά Σινέ Αστρον, 09:30-14:30
  • Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
  • Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
  • Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
  • Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
  • Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
  • Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-18:00
  • Ηράκλειο, ISOBOX – Πλατεία Δημαρχείου Γαζίου, Δ. Μαλεβιζίου, 09:00-15:00
  • Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00
  • Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
  • Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
  • Θεσπρωτία, Παλαιό ΚΕΠ Πέρδικας, 10:00-14:00
  • Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00- 16:00
  • Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
  • Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
  • Ιωάννινα, Γρεβενίτι, 11:00-13:00
  • Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
  • Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
  • Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 10:00 – 14:00
  • Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
  • Λέρος, Δημοτικό κτίριο Δονα, 09:00-14:00
  • Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
  • Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 -14:00
  • Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
  • Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
  • Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
  • Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
  • Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μαντζάρου 5, 09:00-14:30
  • Κέρκυρα, Κοινοτικό Ιατρείο Αχαράβης, 09:30-14:30
  • Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
  • Κεφαλληνία, Πάστρα, Αίθουσα Εκδηλώσεων (Σχολεία), 10:00-14:00
  • Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
  • Κιλκίς, Άγιος Αντώνιος, Πολιτιστικός Σύλλογος/Πνευματικό Κέντρο, 09:00-11:00
  • Κιλκίς, Κορωνούδα, Κοινοτικό Κατάστημα, 12:00-14:00
  • Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00
  • Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 15:15
  • Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15:30
  • Κόρινθος, Πνευματικό κέντρο Εξαμιλίων, 08:30-11:00
  • Κόρινθος, ΚΑΠΗ Βραχατίου, 11:30-14:30
  • Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-15:30
  • Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελιστρίας 89, 09:30- 16:30
  • Λακωνία, ΓΝ.Μολάων, 09:30- 14:30
  • Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 8:00-15:30
  • Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 8:00-18:00
  • Λάρισα, Γ΄ΚΑΠΗ, Ηρώων Πολυτεχνείου & 23ης Οκτωβρίου, 8:00-15:30
  • Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας. Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη, 8:00-15:30
  • Λάρισα, Τύρναβος / Είσοδος Δημαρχείου, 8:00-11:30
  • Λάρισα, Αμπελώνας ΚΑΠΗ, 12:30-15:30
  • Λάρισα, Κέντρο Υγείας Ελασσόνας 09:00-12:00
  • Λάρισα, Μύλος του Παππά, 8:00-15:30
  • Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
  • Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιού, 10:00-14:00
  • Λέσβος, Κέντρο Υγείας Μυτιλήνης, 08:30-15:45
  • Λευκάδα, ΚΑΠΗ Λευκάδας, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
  • Λήμνος, Μύρινα, παλαιό θυρωρείο Γ.Ν. Λήμνου, Ηφαίστου 1, 13:00-19:30
  • Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη 08:30-15:30
  • Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 09:00-15:00
  • Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
  • Μεσσηνία, Καλαμάτα, Είσοδος Μεγάρου Χορού (Εκπαιδευτικοί/Μαθητές), 08:30 – 19:30
  • Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 08:30 -15:00
  • Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30
  • Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:30 – 14:30
  • Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 7:30-14:30
  • Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
  • Πάρος, Π.Ι Αγκαριας, 09:00-10:00
  • Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 10:30-12:15
  • Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 13:00-14:45
  • Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-15:00
  • Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
  • Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών Έδεσσας- Χατζηγιάννειο Κέντρο, Τσιμισκή 2, 09:00-14:30
  • Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-15:00
  • Πιερία, Αστική Σχολή, Κατερίνη. 08:30-15:30
  • Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-14:00
  • Πρέβεζα, Δημαρχείο Θεσπρωτικού, Θεσπρωτικό, 09:00-10:30
  • Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Καναλακίου, Καναλάκι, 11:00-13:00
  • Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
  • Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
  • Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 09:00-14:00
  • Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
  • Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Κρεμαστής, Κρεμαστή, 09.00-14.30
  • Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-14:00
  • Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 08:15-14:00
  • Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
  • Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30
  • Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-14:00
  • Τήνος, Κ.Υ. Τήνου, 08:00- 16:00
  • Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
  • Τρίκαλα, 5ο ΚΑΠΗ,10:30-15:30
  • Τρίκαλα, Πλατεία Πλατάνου, 08:30-09:30
  • Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
  • Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00-15:00
  • Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-14:30
  • Φλώρινα, Αμύνταιο ,Δ. Μακρή 36, 08:30 – 14:30
  • Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας. 09.00-14.00
  • Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
  • Χαλκιδική, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-15:00
  • Χαλκιδική, Άγιος Νικόλαος, Προαύλιος Χώρος ΓΕΛ Αγίου Νικολάου, 09:30 – 14:30
  • Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 14:30
  • Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 11:30 – 16:00
  • Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη , 09:30 – 14:00
  • Χίος, ΚΑΠΗ Χίου Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30

NEWS