Ισπανία – LaLiga: Με φόρα μπήκαν Ατλέτικο Μαδρίτης και Μπαρτσελόνα

by Expertnews.gr

Με φόρα ξεκίνησαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στο ισπανικό πρωτάθλημα Ατλέτικο Μαδρίτης και Μπαρτσελόνα.

Εξάλλου ήταν και οι μοναδικές ομάδες, που κατάφεραν να γευτούν το νέκταρ της νίκης εντός έδρας και μάλιστα με μεγάλα σκορ.

Οι ροχιμπλάνκος επιβλήθηκαν με 6-1 της Γρανάδα, με τον νεοαποκτηθέντα ΛουίςΣουάρες, να πετυχαίνει 2 γκολ (το 5ο και το 6ο) και να δίνει μία ασίστ, στο 20λεπτο που αγωνίσθηκε.

Η Μπαρτσελόνα επικράτησε με 4-0 της Βιγιαρεάλ, με όλα τα γκολ να σημειώνονται στο α’ ημίχρονο του αγώνα.

Η Ρεάλ νίκησε δύσκολα εκτός έδρας με 3-2 την Μπέτις, ενώ η Ουέσκα με γκολ του Δημήτρη Σιόβα, πήρε πολύτιμη ισοπαλία με 1-1 στη Βαλένθια.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής της πριμέρα ντιβιζιόν είναι τα ακόλουθα:

Αλαβές vs Χετάφε 0-0