Αρης και ΟΦΗ ρίχνονται σήμερα στη μάχη του Europa League

by Expertnews.gr

Αρης και ΟΦΗ ρίχνονται σήμερα 17/9 στη μάχη του 2ου προκριματικού γύρου για τη φετινή διοργάνωση του Europa League.

Οι κίτρινοι της Θεσσαλονίκης θα υποδεχθούν στο “Κλεάνθης Βικελίδης” (21:00) την Ουκρανική Κολός Κοβάλιβκα, με τον Ελβετό L.Tschudi να διευθύνει την αναμέτρηση.Σαφώς και η ελληνική ομάδα είναι το φαβορί, λόγω εμπειρίας και ποιότητας, αλλά πρέπει να το αποδείξει και στο γήπεδο.

Νωρίτερα στο Θεόδωρος Βαρδινογιάννης (20:00) στο Ηράκλειο, ο ΟΦΗ θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Λεμεσού, με διαιτητή τον Ιταλό F.Maresca. Η κρητική ομάδα, στην επιστροφή της στις διεθνείς διοργανώσεις, θα παλέψει στα ίσα για την πρόκριση απέναντι στην αξιόλογη κυπριακή ομάδα, προσδοκώντας να συνεχίσει στη διοργάνωση.

Οι πρώτες αναμετρήσεις, για τον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League, πραγματοποιήθηκαν χθες Τετάρτη 16/9 και σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:

Νιέντερκορν vs Βίλεμ 0-5 (19’, 34’ Pavlidis, 28’ Saglam, 46’ Nunnely, 65’ TresorNdayishimiye)

Χάμαρμπι vs Λεχ Πόζναν 0-3 (55’ Tiba, 89’ Kaminski, 90+3’ Marchwinski)

Β36 Τόρσαβν vs Δε Νιού Σεντς 5-4 στα πέναλτι | καν. αγώνας 1-1, παράταση 2-2 (68’ Agnarsson, 120+2’ Radosavljevic / 81’ Smith, 112’ Ebbe)

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων της Πέμπτης 17/9, για τον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League, είναι το ακόλουθο:

Καϊσάρ vs ΑΠΟΕΛ

Βέντσπιλς vs Ρόζενμποργκ

Ρενόβα vs Χάιντουκ Σπλιτ

Αραράτ Αρμενίας vs Φόλα

Αστάνα vs Μπουντούτσνοστ

Τιούτα vs Γρανάδα

Λίνκολν vs Ρέιντζερς

Κουόπιο vs Σλόβαν Μπρατισλάβας

Μποτοσάνι vs Σκέντιγια

Γκέτεμποργκ vs Κοπεγχάγη

Λοκομοτίβ Πλόβντιβ vs Τότεναμ

Μπόντο Γκλιμτ vs Ζαλγκίρις

Νέφτσι Μπακού vs Γαλατασαράι

Ριτεριάι vs Σλόβαν Λίμπερετς

Ολίμπια Λουμπλιάνα vs Ζρινιέσκι

Φλόρα vs ΚΡ Ρεϊκιαβικ

Κόναζ Νόμαντς vs Δυναμό Τιφλίδας

Λατσί vs Χάποελ Μπίερ Σέβα

Λοκομοτίβ Τιφλίδας vs Δυναμό Μόσχας

Μακάμπι Χάιφα vs Καϊράτ Αλμάτι

Ντζουργκάρντεν vs Γιουρόπα

ΟΦΗ vs Απόλλων Λεμεσού

Ρίγα vs Τρε Φιόρι

Σφίντουλ vs Παρτιζάν

ΤΣΣΚΑ Σόφιας vs Μπάτε Μπορίσοφ

Χιμπέρνιαν vs ΜΟΛ Φέχερβαρ

Ιντερ Κλαμπ Εσκάλντες vs Ντάνταλκ

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ vs Κολός Κοβάλιβκα

Κούκσι vs Βολφσμπουργκ

Μπόρακ Μπάνια Λούκα vs Ρίο Αβε

Πιάστ Γκλίβιτσε vs Χάρτμπεργκ

Σάμροκ Ρόβερς vs Μίλαν

Σίλεξ vs Ντρίτα

Στάνταρ Λιέγης vs Μπάλα Τάουν

Μούρα vs Ααρχους

Βίκινγκ vs Αμπερντίν

Κολερέιν vs Μάδεργουελ

Λίνφιλντ vs Φλοριάνα

Ντουνάισκα Στρέντα vs Γιάμπλονετς

Οσιγιεκ vs Βασιλεία

Σερβέτ vs Ρεμς

Μπάτσκα Τόπολα vs Στεάουα Βουκουρεστίου

Χόνβεντ vs Μάλμε

NEWS

-